SOLARWORKS
СОНЦЕ ПРАЦЮЄ ДЛЯ ВАС
ДІЗНАТИСЯ ВАРТІСТЬ
СТАНЦІЯ В КРЕДИТ

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ ЗАЯВКИ

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

СЕС для компенсації власного споживання електроенергії

Вартість електроенергії та інших ресурсів в Україні стабільно зростає, і ця тенденція збережеться. З огляду на цей фактор, у великих споживачів є два шляхи зниження витрат на енергоресурси:

 • Оптимізувати споживання, ввести суворі правила економії.
 • Знизити кількість споживаної електроенергії з енергомережі за рахунок вироблення власної.

З огляду на динамічне зниження цін на обладнання для сонячних електростанцій, другий спосіб економічно виправданий. До цього варто додати вигідне розташування всіх регіонів України: сонячна активність тут вище, ніж в Європі.

Отже, завдання полягає в будівництві власної сонячної електростанції (СЕС) для зниження споживання електроенергії без оформлення «зеленого» тарифу (тобто, без продажу отриманої електроенергії). Якщо на території компанії є в наявності вільні площі дахів, фахівці компанії SolarWorks допоможуть зменшити річне споживання електроенергії на 30-70%...

Читати далі
Перед розрахунком комерційної пропозиції на будівництво електростанції для власного споживання необхідно проаналізувати режим споживання електроенергії на об'єкті. Зокрема, це необхідно для випадків, коли генерація сонячної електроенергії може перевищити рівень споживання. У таких ситуаціях мережевий інвертор і смартмітер (спеціалізований лічильник) спеціально обмежують продуктивність СЕС. Точні розрахунки дозволять обмежити кількість таких ситуацій.

Щоб знизити споживання електроенергії з енергомережі, експерти SolarWorks рекомендують встановити сонячну електростанцію, яка не містить акумулятори. Потужність такої СЕС розраховують індивідуально. Перед розрахунком комерційної пропозиції на будівництво електростанції для власного споживання необхідно проаналізувати режим споживання електроенергії на об'єкті. Зокрема, це необхідно для випадків, коли генерація сонячної електроенергії може перевищити рівень споживання. У таких ситуаціях мережевий інвертор і смартмітер (спеціалізований лічильник) спеціально обмежують продуктивність СЕС. Точні розрахунки дозволять обмежити кількість таких ситуацій. Результат розрахунків - СЕС, яка генерує сонячну електроенергію в трохи меншому обсязі, ніж потрібно компанії влітку в світлий час доби. В результаті навесні і влітку така СЕС зможе компенсувати від 70 до 90% від власного споживання, а восени і взимку - від 15 до 20%.

Узагальнені показники вартості

1 кВт = 520$ - 800$

1 кВт = 5 - 13 м.кв.

Заміщення до 70%

Окупність - 5 - 8 років

1 кВт*год = 80 коп

1 кВт ≈ 1100 кВт*год/рік

Для більш точного розрахунку вартості СЕС необхідно провести аналіз енергоспоживання об'єкту, вивчити тип і конструкцію покрівлі, проаналізувати схему електропостачання об'єкта, врахувати географічні дані.
Фахівці компанії проаналізують отриману від Вас інформацію і підберуть оптимальне рішення по виробникам сонячних панелей і інверторів, врахують місцеві особливості і запропонують найбільш підхожу конструкцію кріплення панелей на даху.
Правильно підібране обладнання забезпечить швидке повернення інвестицій, а якісний монтаж і гарантія зменшить ваші ризики. Більш детальну інформацію Ви можете отримати звернувшись за консультацією в нашу компанію або залишити заявку.
За отриманими вихідними даними буде розроблено комерційну пропозицію, яка вирішує поставлену задачу на Вашому об'єкті.

Приклад вартості 100 кВт СЕС для підприємства

На інверторі Fronius

Сонячний масив – 120 кВт

Інвертор – 100 кВт

Генерація – 133 000 кВт*год/рік

Детальніше
 1. Сонячні панелі монокристал 340 Вт JaSolar
 2. Інвертор Fronius TAURO ECO 100-3-P
 3. Лічильник Fronius Smart Meter
 4. Кріплення сонячних панелей Kripter
 5. Електричний щит
 6. Захист від перенапруги AC/DC
 7. Монтажний комплект
 8. Доставка
 9. Проект, монтаж, пуско-наладка

Залиште заявку и ми відправимо Вам детальне комерційну пропозицію.

від 68 000 USD

На інверторі Huawei

Сонячний масив – 120 кВт

Інвертор – 2x50 кВт

Генерація – 133 000 кВт*год/рік

Детальніше
 1. Сонячні панелі монокристал 340 Вт JaSolar
 2. Інвертор Huawei SUN2000-50KTL-M0
 3. Лічильник Huawei Chint
 4. Кріплення сонячних панелей Kripter
 5. Електричний щит
 6. Захист від перенапруги AC/DC вбудований в інвертор
 7. Монтажний комплект
 8. Доставка
 9. Проект, монтаж, пуско-наладка

Залиште заявку и ми відправимо Вам детальне комерційну пропозицію.

від 65 500 USD

На інверторі Solis

Сонячний масив – 120 кВт

Інвертор – 2x50 кВт

Генерація – 133 000 кВт*год/рік

Детальніше
 1. Сонячні панелі монокристал 340 Вт JaSolar
 2. Інвертор Solis 50K-DC
 3. Лічильник Solis Acrel
 4. Кріплення сонячних панелей Kripter
 5. Електричний щит
 6. Захист від перенапруги AC/DC вбудований в інвертор
 7. Монтажний комплект
 8. Доставка
 9. Проект, монтаж, пуско-наладка

Залиште заявку и ми відправимо Вам детальне комерційну пропозицію.

від 63 500 USD

Залиште заявку або зателефонуйте нам та дізнайтеся необхідну потужність СЕС та її вартість для Вашого підприємства.

Кредити на придбання сонячних електростанцій

Компанія SolarWorks є акредитованим партнером АБ «УКРГАЗБАНК».

Кредитуванню підлягає як повноцінний Проект (розробка проектної документації, придбання обладнання/матеріалів, монтажні роботи встановлення сонячної енергетичної станції (СЕС) тощо), так і окремо придбання обладнання/матеріалів, які передаються в заставу.

Сума кредиту – від 1 000,00 до 1 000 000,00грн.
Мінімальний перший внесок: 15% від вартості придбання та встановлення СЕС (з урахуванням ПДВ).

Читати далі
Погашення кредиту та процентів: рівними платежами (щомісячно рівними сумами).
Забезпечення: застава обладнання/матеріалів СЕС.

  Платежі за надані супутні послуги Банку:
 • відкриття поточного рахунку (одноразово) - 100 грн;
 • внесення інформації про обтяження рухомого майна в ДРОРМ – 750 грн. (з ПДВ);
 • переказ кредитних коштів (одноразово) – 4,5% від суми переказу (суми кредиту).

Послуги страхової компанії: страхування заставного майна, орієнтовний розмір страхового тарифу 2,24% від вартості майна.

За більш детальною інформацією звертайтеся в найближче відділення АБ «УКРГАЗБАНК».

Переваги СЕС для власного електроспоживання

Можливість знизити витрати на оплату електроенергії, компенсація до 70%. Відсоток заміщення залежить від розпорядку роботи та графіка електроспоживання.

Захист від постійного зростання тарифів на електроенергію. Можливість зафіксувати тариф на рівні 0,8 грн/кВт*год на 20 років вперед.

Відсутність додаткових витрат на охорону СЕС. Як правило, питання охорони території об'єкта вже вирішене, тому для охорони сонячної електростанції можна задіяти існуючий персонал.

Наявність енергетичної інфраструктури. Сонячна електростанція підключається до існуючих мереж електропостачання підприємства. Відсутні додаткові витрати на підключення та будівництво підстанцій та ліній електропередачі.

Використання площ вже існуючих будівель для отримання економічного ефекту. Найчастіше площ дахів підприємства достатньо для розміщення сонячного масиву необхідної потужності.

Можливість зробити внесок в екологію. Декарбонізація споживаної енергії призведе до скорочення викидів в атмосферу парникових газів (зокрема, СО2), які здійснюють руйнівну дію на клімат і викликають глобальне потепління з такими наслідками, як повені та посухи, урагани і шторми, вимирання рослин і тварин.

Принцип роботи

На даху об'єкта фіксують сонячні панелі: в певній кількості і під певним кутом. Вони перетворюють енергію сонячного випромінювання в електричну і подають її на інвертор у вигляді постійного струму. Інвертор перетворює цей струм в змінний. Можливі варіанти функціонування СЕС:

 • Обсяг генерованої електроенергії менше або дорівнює обсягу спожитої електроенергії в компанії. У такому випадку вся згенерована енергія буде відправлятися на споживання. Якщо її не вистачить, нестача буде компенсована із загальної мережі. Ці процеси не потребують втручання людини: вони автоматизовані.
 • Обсяг генерованої електроенергії вище, ніж рівень споживання в компанії. У такі моменти підприємство нічого не добирає із загальної електромережі. Куди діваються надлишки? При підключеному на об'єкті «зеленому» тарифі, їх можна продавати в загальну мережу. Якщо договору на продаж немає, інвертор системи просто обмежує вироблення електрики від сонячних панелей до необхідного ліміту споживання. Звичайно, правильний розрахунок потужності СЕС повинен виключати подібні ситуації. Однак бувають позаштатні випадки: наприклад, обсяг споживання може різко знизитися через непередбачену зупинку виробничої лінії.

Етапи будівництва СЕС

Аналіз рівня споживання

Проведення розрахунків

Поставка обладнання

Вибір вільної площі

Монтажні роботи

Запуск готової СЕС

Комерційні СЕС компаній для власного споживання вигідні юридичним особам. Справа в тому, що для їх підключення не потрібно складати проект на приєднання і отримувати ліцензію. Все, що необхідно - тільки узгодити процес з інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК). В результаті на реалізацію проекту йде близько 30-60 днів, в залежності від запланованої потужності СЕС. Термін окупності сонячної електростанції при цьому прямо залежить від актуального тарифу компанії на електроенергію. Орієнтовний термін окупності СЕС для власного споживання (без «зеленого» тарифу) становить 5 - 7 років (при цьому не враховується можливе зростання тарифів на електроенергію від центральної мережі в перспективі найближчих 5 років).

«Зелений» тариф

Дахову сонячну електростанцію можна підключити до «зеленого» тарифу: як в процесі запуску, так і в подальшому. Якщо у компанії є можливості для вироблення електроенергії і її реалізації в повному обсязі, це позитивно позначиться на фінансових показниках. Правда, процедура оформлення буде складнішою, тому процес економічно обгрунтований тільки для сонячних станцій потужністю вище 400 кВт. Якщо потужність менша - варто обмежитися будівництвом СЕС для власних потреб компанії. Процес будівництва СЕС, яка буде працювати за «зеленим тарифом»:

 • розрахунок ефективності, складання ТЕО (техніко-економічного обґрунтування);
 • проектні роботи, інжиніринг;
 • отримання дозволу в держорганах, узгодження;
 • поставка закладеного в проекті обладнання;
 • монтажні та пусконалагоджувальні роботи;
 • узгодження введення в експлуатацію СЕС в держорганах;
 • отримання ліцензії на виробництво електроенергії і оформлення «зеленого» тарифу.
 • Через необхідність узгодити багато процесів в державних органах, термін реалізації проекту затягується до 6-8 місяців. Після запуску СЕС весь обсяг виробленої електроенергії можна продавати в загальну мережу і щомісяця отримувати виплати за проданий обсяг згідно з поточним тарифом. Термін окупності таких СЕС зараз - близько 6-7 років, в залежності від умов.

Заявка

ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Контакти

Телефон
+38 068 209 08 08
Email

info@solarworks.com.ua

Адреса

Київ, проспект Перемоги, 65